Podczas mojego wyjazdu do Hiszpanii musiałem zabrać ze sobą kilka urządzeń, bez których ciężko byłoby dla mnie na nim funkcjonować. Na blogu możecie już znaleźć recenzję jednego z nich, czyli dysku WD My Passport Wireless SSD. Jednak nie zabrałem tylko jego. Dzięki Lenovo miałem możliwość sprawdzenia, jak Yoga 910 poradzi sobie na tym wyjeździe. Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na jej temat.
Specyfikacja
- Procesor – Intel Core i7-7500U
- Karta graficzna – Intel HD Graphics 620
- Pamięć RAM – 8 GB
- Pamięć wbudowana – 256 SSD
- Wyświetlacz – 13 cali UHD (3840 x 2160) (dotykowy)
- Złącza – USB-C 3.0, USB-C 2.0, USB 3.0 z funkcją ładowania, port słuchawkowy
- Dodatki – skaner linii papilarnych
Budowa i wygląd
Lenovo Yoga 910 została wykonana z bardzo dobrej jakości metalu, który podczas trwania testu nie załapał żadnych zarysować, czy wgnieceń. Jedynie w miejscach, gdzie znajdują się porty, laptop potrafi strasznie szybko złapać zabrudzenie w postaci odcisków palców. Całość łączy bransoleta, która nie tylko bardzo ładnie wygląda, ale zapewnia również płynne otwieranie się pokrywy oraz utrzymuje ekran pod odpowiednim kątem. Muszę przyznać, że wygląd i wykonanie tego modelu zasługują jak najbardziej na plus, bo na pewno jest to coś, czego nie spotkamy u innych producentów.
Niestety, ale laptop ten posiada bardzo mała ilość wbudowanych portów. Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z innych niż te standardowe należałoby wyposażyć się w hub na USB-C lub zwykłe USB w celu powiększenia dostępnych portów. Należy jednak pamiętać, że hub na USB-C będzie miał w stanie obsłużyć większą gamę dostępnych portów, a nie tylko same złącze USB. Lecz wracają do omówienia portów tych, które są tutaj dostępne, do naszej dyspozycji na lewej boku znajdziemy dwa USB-C, gdzie jeden z nich posłuży nam również do naładowania naszego urządzenia. Po przeciwległe stornie znajdziemy USB 3.0 z funkcją ładowania naszych pozostałych urządzeń mobilnych jak na przykład telefon. Oprócz tego znajdziemy tam port słuchawkowy. Również po tej stornie został umiejscowiony przycisk do przywracania ustawień fabrycznych i uruchamiania naszego komputera.
Działanie
Działanie ogólne
Nadszedł czas na najciekawszą część każdej recenzji, czyli omówienie działania danego sprzętu. Yoga 910 jest laptopem, który z pewnością nadaje się do pracy biurowej oraz małej pracy graficznej. Podczas mojego pobytu w Hiszpanii bardzo dużo korzystałem z programów do tworzenia grafiki, jak i jej edytowania. Oprócz tego większą część mojej pracy polegała na tworzeniu stron w oparciu o WordPressa, więc nie był to wymagający proces. Co mogę powiedzieć – laptop ten sprawdzał się tutaj dobrze, ale jeżeli myślicie kupić go głównie do pracy nad grafiką, może być to mały szczał w kolano, ponieważ urządzenie to nie posiada zewnętrznej karty graficznej, co za tym idzie, nie ma dużego zapasu mocy. Warto zaznaczyć, że wbudowana klawiatura posiada dwustopniowe podświetlenie, dzięki czemu bez problemu w nocy możemy kliknąć odpowiedni klawisz. Proces wprowadzania tekstu jest naprawdę bardzo przyjemny, ponieważ klawiatura posiada odpowiedni skok klawiszy i podczas wpisywania długich tekstów nasze palce wcale się nie męczą.
Ekran
Jeżeli chodzi o samą matrycę, to nie mogę się do niej przyczepić. Jej jasność maksymalna stoi na wysokim poziomie, jednak należy pamiętać, że jest to matryca dotykowa, a co za tym idzie również błyszcząca, więc odbija ona światło. Opcja dotyku była dla mnie czymś przydatnym, bo bywało tak, że nie zawsze chciałem obsługiwać tego komputer myszką. Warto wspomnieć, że matryca ta jest matrycą 13-calową o rozdzielczości UHD, więc bardzo przydatna okazuje się funkcja skalowania interfejsu, gdyż staje się on o wiele wygodniejszy do korzystania.
Głośniki
Lenovo wyposażyło ten model w dwa głośniki stereo, które powstały przy współpracy z firmą JBL. Oprócz samej nauki udało mnie się również oglądać kilka filmów, a te głośniki na pewno przy tym mi pomogły. Są one donośne, a dźwięk, który się z nich wydobywał, był czysty i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Spokojnie laptop ten sprawdzi się do funkcji multimedialnych i pod tym względem spokojnie mogę go Wam polecić.
Bateria
Czas omówić sobie działanie tego laptopa na baterii, która wystarcza na dość długo. Na jednym cyklu ładowania z ustawioną maksymalną jasnością ekranu udało mnie się korzystać z tego laptopa około 5 godzin. Uważam, że jest to dość optymalny wynik, który powinien zadowolić nie jedną osobę. Natomiast jeżeli chodzi o czas trwania ładowania, to proces ten zajmuje do 2,5 godziny.
Skaner linii papilarnych
Bardzo fajnym dodatkiem jest skaner linii papilarnych, za którego pomocą możemy zablokować dostęp do naszego komputera. Nie ma co się rozpisywać na temat jego działania. Jest ono poprawne, a cały proces dosłownie kilka sekund. Warto jednak pamiętać, że jak każdy skaner jego działanie pogarsza się wraz z zabrudzeniem bądź jeżeli mamy mokre opuszki palca.
Podsumowanie
Podsumowując cały ten test, muszę przyznać, że Lenovo Yoga 910 jest laptopem, z którego spokojnie można być zadowolony, jeżeli jednak myślicie nad zakupem tego laptopa z podobną specyfikacją, nie liczcie na fajerwerki w postawi nie wiadomo jakiej wydajności. Tak jak wspomniałem, komputer ten nadaje się do prostych zadań i lekkiej pracy graficznej nic więcej. Na pewno jest to fajny sprzęt multimedialny no i co najważniejsze jest on bardzo poręczny, gdyż mamy tutaj matrycę trzynastocalową. Ogólnie, to mogę Wam polecić tego laptopa, a jego cenę możecie sprawdzić za pomocą podanego linku -> tutaj. A co Wy sądzicie na temat tego urządzenia? Może posiadacie ten model? Z chęcią poznam Waszą opinię ?.